Jesteś tutaj:
  2. O szkole

INFORMACJA O SZKOLE

Nasza szkoła usytuowana jest niedaleko centrum, blisko punktów dogodnej komunikacji i takich miejsc, jak: NOSPR, MCK, Muzeum Śląskie, Spodek. Pracujemy w systemie jednozmianowym. Dysponujemy wykwalifikowanym gronem pedagogicznym i nowocześnie wyposażonymi salami lekcyjnymi, w tym pracownią komputerową wyposażoną w tablicę interaktywną. Oferujemy naukę języka angielskiego i informatyki od pierwszej klasy oraz od siódmej klasy naukę języka niemieckiego. Każdy uczeń naszej szkoły może liczyć na opiekę w świetlicy szkolnej, gdzie może również realizować indywidualne zainteresowania. Przy świetlica działa stołówka szkolna.

Posiadamy zaplecze sportowe: salę gimnastyczna, salę zabaw, basen szkolny, boiska sportowe, bieżnię oraz plac zabaw. Posiadamy bogaty księgozbiór zgromadzony w dwóch pomieszczeniach. Prowadzimy  bogate zajęcia dodatkowe dla uczniów, uwzględniając ich potrzeby i zainteresowania m.in. zajęcia sportowe, kółko szchowe, zajecia plastyczne, zajecia na basenie.

Każdy uczeń może liczyć na pomoc pedagoga szkolnego i Rzecznika Praw Ucznia. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną dziecku, otwartą na propozycje i sugestie.

Dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowotnej. Realizujemy program "Bezpieczne dziecko - przyjaciel Sznupka", "Ratujemy i uczymy ratować", "Trzymaj formę", "Owoce w szkole" oraz "Szklanka mleka". Organizujemy śródroczne wyjazdy na "zieloną szkołę" dla uczniów klas trzecich. W okresie letnim i zimowym Szkoła organizuje półkolonie.

Bardzo chętnie współpracujemy z Rodzicami i ważne są dla nas opinie naszych uczniów i naszej społeczności lokalnej.