Jesteś tutaj:
  2. Patron szkoły

Józef Kocurek (1949-2011)

Wiceprezydent Katowic w latach 1998-2010. Pochodził z katowickich Bogucic, Radny Miasta Katowice, członek Związku Górnośląskiego, znawca historii Katowic. W prostej linii potomek Kazimierza Skiby sołtysa wsi Katowice. Wnuk Zofii Koniarkowej radnej miasta w latach międzywojennych. Jego ojciec brał udział w Powstaniach Śląskich.

Od początku, aż do ostatnich dni był przewodniczącym Koła Terenowego Związku Górnośląskiego w Bogucicach.

To z Jego inicjatywy Koło od paru lat fundowało stypendia dla najlepszych uczniów i studentów dzielnicy w ramach tzw. „przeglądu świadectw”.  Jako wiceprezydent Katowic odpowiadał za jedne z największych inwestycji  w mieście m.in. Drogową Trasę Średnicową; za realizację wielu ważnych zadań związanych z infrastrukturą techniczną miasta. Do ostatnich chwil życia oddany Śląsku, a w szczególności Katowicom.

28 sierpnia 2012 Prezydent Miasta Katowice ustanowił Nagrodę im. Józefa Kocurka, przyznawaną za wykazanie się szczególnym zaangażowaniem w działalności społecznej na rzecz mieszkańców miasta.

Zapraszamy na stronę Miasta Katowice, która przybliży postać naszego patrona oraz Nagrodę im. Józefa Kocurka

W 2012 roku Józef Kocurek został pośmiertnie wyróżniony honorową Nagrodą im. Wojciecha Korfantego

7 listopada 2012 roku Józef Kocurek został patronem naszej szkoły.

Fotograficzna podróż w przeszłość

JK