Rok szkolny 2018/2019

22 marca 2019r. klasa VB i VC miała okazję zwiedzić budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zobaczyliśmy najważniejsze pomieszczenia, skarbiec, zabytkową windę oraz podziemne tunele.
Dodatkowo odwiedziliśmy także Centrum Powiadowienia Ratunkowego 112 ! Zapoznaliśmy się z obowiązkami osób tam pracujących oraz uczyliśmy się, jak udzielać pierwszej pomocy.
z

28 lutego 2019 uczniowie klas piątych uczestniczyli we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Katowice w pływaniu.
Wiktor Ratajczak (kl. 5a) zdobył złoty medal, natomiast Łukasz Gajos (kl. 5a) brązowy.
z

W grudniu 2018 roku odbył się finał ogólnopolskiego konkursu  „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8c - Kacper Wytyczak. W pierwszym etapie  jury wybrało 20 najlepszych ich zdaniem fotografii i 21 plakatów, z których internauci wybrali swoich laureatów.

Fotografia wykonana przez Kacpra była jedną z dwudziestu najlepszych. Gratulujemy!

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za liczny udział w konkursach "Stajenki bożonarodzeniowe" oraz "Anioły".

Wyniki konkursów:
Stajenki bożonarodzeniowe
1. Marta Konieczka kl. 5a
2. Małgorzata Fabiańczyk kl. 7b
3. Marysia Lipieta kl. 6b

Anioły
kl. 1-3
1. Małgosia Krużel kl. 2a
2. Maja Lysko kl. 2b
3. Wojtek Arsenicz kl. 1a

kl. 4-6
1. Alicja Moskwa kl. 4c
2. Asia Cichy kl 5a
3. Natasza Chachaj kl. 4c

Jasełka klas młodszych w naszej szkole

z

Oliwia Gintrowicz z kl. 4 a została laureatką X edycji międzyszkolnego konkursu "Anioły-Dobre Duchy" za płaskorzeźbę Anioła. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 37 w Katowicach. Gratulujemy!!!
z

Marta Konieczka z kl. Va zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "W blasku świątecznego lampionu", zorganizowanego przez MDK  Katowice Załęże w kategorii wiekowej 11-18 lat. Gratulujemy!!!
z

Ważny dzień dla naszej Ojczyzny - setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nasza szkoła brała udział w hucznych obchodach tego dnia.
Uczniowie odśpiewali wspólnie hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego", uczestniczyli w uroczystej akademii oraz podczas zajęć z wychowawcą zgłębiali więdzę na ten temat, biorąc udział w konkursach oraz wykonując patriotyczne prace plastyczne.
z

Kochamy misie Śmiech Dzień Pluszowego Misia w klasie 4B !
z

Obchody 6-ej rocznicy nadania naszej szkole imienia Józefa Kocurka.
Pamiętamy o naszym patronie!
z

W ramach realizacji programu "Owoce i warzywa w szkole" klasa 5C postanowiła przygotować sałatki owocowe.
Było pysznieeee ;))))

12.10.18r. nasza szkoła uczestniczyła w Śląskich Targach Ksiązki w MCK

z

Dyskoteka szkolna połączona z obchodami Dnia Chłopaka! Aż trudno było uchwycić te pozy UśmiechUśmiechUśmiech
Gratulujemy Igorowi - najsympatyczniejszemu chłopakowi w SP 62 !!

z

Warsztaty klasy 5B i 5C w Skansenie - "Dawna szkoła"

z

OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZYCH KOLEŻANEK !!!!!!!!
Zofia Guzior, Aleksandra Makar, Anna Namysło
n

Kuba Wróbel i Marcin Bogusz z klasy 5B zajęli 2 miejsce w konkursie międzyszkolny na Lapbooka - "Najpiękniejsze polskie baśnie i legendy"
Gratulujemy !
z

8.10.2018 Szkoła Podstawowa numer 62 im. Józefa Kocurka brała udział w turnieju piłkarskim. Nasi uczniowie zajęli 1 miejsce wychodząc z grupy. Dalsze rozgrywki nasi uczniowie będą rozgrywać w fazie finałowej.
Brawo chłopaki!!!
n