Szkoła Podstawowa nr 62
im. Józefa Kocurka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 17 w Katowicach

40-164 Katowice

ul. Ordona 3d

Tel./Fax: (32) 258-48-13

 

sekretariat@sp62katowice.szkolnastrona.pl

Bezpieczny Internet

 

Serwis internetowy Sieciaki.pl ma na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat. Serwis opiera się na przygodach postaci Sieciaków czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami.

https://sieciaki.pl

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Dziecko uczy się bezpiecznego przeglądania Internetu poprzez zabawę. Dostępne są filmy, kreskówki, teledyski specjalnie stworzone dla dzieci. Znajduje się tu nawet radio internetowe stworzone specjalnie dla dzieci.

www.niecio.pl

 

 

Kampania „Chroń dziecko w sieci” ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet

http://www.dzieckowsieci.pl/kampania/

NA GÓRĘ