Laboratoria przyszłości „Dzień Kamyczka”

W poniedziałek 06.03.2023 r. w grupie Rekinków świętowaliśmy „Dzień Kamyczka". Z tej okazji gościliśmy archeologa panią Ewę. W części teoretycznej pani Ewa pomogła nam uporządkować powstałe skały na podstawowe grupy: magmowe, osadowe i metamorficzne. Zaprezentowała nam wiele gatunków skał, amonitów i minerałów jak również doświadczenie z próbą rozpalania ognia. Odpowiadała na wiele ciekawych pytań. W części warsztatowej dzieci prezentowały własne okazy kamyczków, wskazując na  ich ciekawe cechy charakterystyczne jak strukturę, kształt czy kolor. Swoje unikaty przedszkolacy mieli okazję oglądać przez szkła powiększające. Na spotkaniu dzieci wykorzystały mikrofony i aparat fotograficzny.

Opracowała: Bożena Chudebska

Aparat fotograficzny Sony RX100 III